W sypialni

Mój blog o sypialnianych aranżacjach

Sypialnia w stylu vintage

W sypialni spędzamy niemal 1/3 swojego życia. Z tego też względu przy jej urządzaniu warto postawić na styl, który odpowiada nam najbardziej. Aktualnie szalenie modne jest wszystko to, co jest vintage. Jak wygląda sypialnia utrzymana w takim właśnie tonie?

 

Sypialnia w tonie retro to przede wszystkim pomieszczenie pełne ciepła, ale również ciekawych i oryginalnych mebli. Aktualnie na rynku znaleźć można przeróżne dodatki, które idealnie wpisują się właśnie w styl vintage. Wszystko to też sprawia, że urządzenie pomieszczenia w takim stylu nie jest żadnym problemem. Dodatkowo mnóstwo przykładowych aranżacji pozwala na zaplanowanie wyglądu sypialni w praktycznie każdym elemencie i detalu. Od czego zacząć? Na co zwrócić uwagę przy zakupach?

 

Sypialnia w stylu vintage jest przytulny miejscem. Źródło obrazka: lovingit.pl

 

Meble – kwintesencja sypialni

 

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek sypialnię bez mebli. Z tego też względu pierwszym punktem powinien być wybór odpowiednich sprzętów, które zagoszczą w tym właśnie pomieszczeniu. Warto pamiętać przy tym, że styl retro nie jest jednolity. Z tego też względu, jeszcze przed zakupem, warto zastanowić się, czy meble mają być z prawdziwego drewna o głębokim, wyrazistym kolorze, czy też może sypialnia będzie utrzymana w lżejszym, jaśniejszym tonie.

 

Stylowe dodatki

 

Nie obejdzie się, rzecz jasna, bez stylowych dodatków! Choć meble powinny mieć prostą i surową formę, to warto sypialnię wzbogacić o drobne elementy, które nadadzą jej charakteru i wyglądu. Mogą to być stylowe klamki, obrazy czy też dywan w drobne wzory. Dzięki temu w sypialni pojawi się nie tylko styl vintage, ale również w pomieszczeniu tym zagości specyficzny klimat, w którym świetnie będzie się wypoczywać i nabierać sił na kolejny dzień.

 

A może jaśniejsze kolory? Źródło obrazka: wnetrza-ze-smakiem.pl

 

Poduszki, kołdry...

 

I tu można opisać się wyobraźnią. Modna, ażurowa narzuta? A może dość niezwykła pościel? Okazuje się, że możliwości jest wiele, wszystko zaś zależy od osoby, która urządza to pomieszczenie. Z drugiej strony warto też pamiętać, że aktualnie zakupić można ciekawe poduszki, które świetnie wpasują się w taką, klimatyczną sypialnię. Dzięki takim właśnie dodatkom miejsce to nie tylko będzie funkcjonalne, ale również będzie ciekawie wyglądać.

 

A może toaletka?

 

Nasze babie i prababcie nie mogły się bez nich obejść. I współcześnie zakupić można stylowe toaletki. Jeżeli taka stanie w naszej sypialni, to z pewnością pomieszczenie to wyglądać będzie ciekawie i niezwykle dobrze. To kolejna propozycja, którą warto przemyśleć. Zakup toaletki jest nie tylko praktyczny, ale pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w niewielkiej łazience.

 

 

A czy Wy zdecydowalibyście się na taki styl w sypialni?

Back to top